Muszka czy krawat co bardziej pasuje mężczyźnie

0
182

Warto zauważyć, że do typowo wizytowego stroju w wielu przypadkach stosujemy różne dodatki, które mają podkreślić charakter danej uroczystości. Można powiedzieć, że klasyczne muchy czy też krawaty wydają się tutaj odpowiednim rozwiązaniem, jednak nie zawsze panowie potrafią się zdecydować, co jest lepsze w danej sytuacji. Rzeczywiście wybór ten istotnie wydaje się dosyć trudny, zwłaszcza że wspomniana muszka kiedyś kojarzyła się z wpływowymi ludźmi, a dzisiaj tego typu dodatki do ubrania noszą nawet kelnerzy w restauracjach dlatego jakby nie patrzeć ten element mocno stracił na takiej poprawie wizerunku. Co więcej, sama mucha jako dodatek do marynarki czy wydaje się na tyle pospolitą kwestią, że wielu panów, który wcześniej byli niezdecydowani, wybrało jednak krawat. Przede wszystkim wybierając się na rozmowę o pracę czy też na inne spotkanie biznesowe, panowie bardzo często decydują się na założenie krawata, co może być nie tylko samym dodatkiem do ubrania, ale jednocześnie symbolizować w jakiś sposób ich pozycję status społeczny.

Dobór pewnych elementów to kwestia gustu 

Krawat niezależnie od okoliczności jest takim dodatkiem uniwersalnym, który możemy bez problemu dopasować do każdej istniejącej stylizacji. Jeśli nie jesteśmy jednak fanami krawatu, to z pewnością mucha może być takim subtelnym dodatkiem do smokingu czy też fraka. Pamiętajmy, że sam wybór danego elementu stylizacji to nie wszystko. Aby, dobrze wyglądać należy też dobrać właściwy rozmiar krawatu. Tutaj szczególnie istotną sprawą jest jego długość. Przede wszystkim krawat nie może być zbyt krótki, ponieważ wtedy bardzo źle to się prezentuje zwłaszcza na uroczystościach czy też spotkaniach formalnych. Jeśli dana uroczystość nie jest aż tak ściśle związana z czymś istotnym, to wówczas możemy zaszaleć i postawić na bardziej kolorowe niż stonowane krawaty. Wtedy też możemy zdecydować się również na różne dodatkowe wzory, ponieważ nie musimy trzymać się pewnych reguł elegancji.

Jedwab symbolem luksusu 

Klasycznie wielu panów decyduje się na jedwabne krawaty. W wielu przypadkach jest to idealna kompozycja do garnituru. Tutaj można powiedzieć, że takie dodatki sprawdzają się świetnie w uroczystościach formalnych, są odpowiednio stonowane i posiadają ciemne kolory, co jednocześnie jest bardzo subtelnym wyborem. Oczywiście nie oznacza, to, że krawat nie może mieć żadnych wzorów, jeśli już chcemy postawić na jakieś charakterystyczne cechy, to dobrze jest wybrać krawat w paski. Na pewno zmienia to nieco naszą stylizację, ale jednak pozwala zachować bardziej formalny ubiór, który w danym przypadku może okazać się szalenie istotny. Jeśli jednak z jakiegoś powodu zdecydowaliśmy się wybrać muchę zamiast krawatu, to pamiętajmy, że zachowanie odpowiedniej jakości stylizacji ma tutaj znaczenie przy takim wyborze.

Mucha w mniej poważnym stylu 

Przede wszystkim mucha sprawdzi się tylko i wyłącznie w bardziej formalnych stylizacjach, dlatego też obowiązkowo do samego dodatku, trzeba się jeszcze zdecydować na wybór fraka, ponieważ to wydaje się dzisiaj naprawdę właściwą opcją z naszej strony. Jeśli kreacja ma być nieco mniej formalna, to zamiast czarnej muszki, możemy zdecydować się na kolor biały. Jest to uniwersalny wybór, ale mniej stonowany zwłaszcza jeśli mucha posiada dodatkowe wzory. W ten sposób ubranie może się o wiele lepiej wyróżniać. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj